Pandemitouren

Pandemitouren 2020 (alternativ Skånevecka)

 OBSERVERA!!!!!

VIKTIGT NI SOM KÄNNER ER DET MINSTA SJUKA SÅSOM SNÖRVLIGA, HOSTIGA ELLER ALLMÄNT RISIGA STANNA HEMMA!!!

VIKTIGT ATT VI FÖLJER DESSA RÅD SAMT HÅLLA AVSTÅNDET PÅ BANAN OCH FÖRE OCH EFTER RUNDAN, KANSKE INTE SAMÅKA MED FLER ÄN TVÅ PERSONER
HELST KÖRA SJÄLVA TILL BANAN.

VISA HÄNSYN!

Spelprogram
Lördag 25/4 Slite GK ca. kl 10:00 Samling ca 40 min innan nedsläpp.
Spelform matchspel tvåmanlag bestboll, individuell poängbogey

Boll 1 Start 10:40
Lag 1 Mattias Ahlgren, Jakob Werkelin
Lag 2 Fredrik Pettersson, Fredrik Jakobsson

Boll 2 Start 10:50
Lag 1 Johan Steen, Totte Bogren
Lag 2 Tommy Wikström, Putte Wetterström

Boll 3 Start 11:00
Lag 1 Peter Andersson, Magnus Jakobsson
Lag 2 Sten-Olof Ahlby, Per Funck

Söndag 26/4 När GK ca 12:15 Samling ca 45 min innan nedsläpp
Spelform Individuell Skins, individuell poängbogey

Boll 1 Start 13:00
Tommy Wikström, Magnus Jakobsson, Fredrik Winzell, Per Funck

Boll 2 Start 13:10
Totte Bogren, Putte Wetterström, Peter Andersson, Fredrik Pettersson

Måndag 27/4 träning på Kronholmen, samling ca 10:00 rangen

Anmälda
Magnus Jakobsson, Totte Bogren, Peter Andersson, Per Funck
Tommy Wikström, Putte Wetterström.

Tisdag 28/4 Gumbalde GK, samling ca 14:30. Samling 30 min innan nedsläpp.
Spelform individuell Poängbogey

Boll 1 Start 15:00
Jan-Inge Ahlgren, Fredrik Pettersson, Putte Wetterström

Boll 2 Start 15:10
Mattias Ahlgren, Per Funck, Magnus Jakobsson Peder Holmgren

Boll 3 Start 15:20
Peter Andersson, Johan Steen, Totte Bogren Tommy Wikström

Onsdag 29/4 Visby GK 9 hålaren ca 14:00 samling 30 min innan nedsläpp
Spelform Best/sämst boll med Skåneveckan regler, individuell poängbogey

Boll 1 möter boll 2 Start 14:34/16:42
Per Funck, Johan, Steen, Putte Wetterström

Boll 2 möter boll 1 Start 14:42/16:51
Fredrik Pettersson, Mattias Ahlgren, Fredrik Winzell

Boll 3 Start 14:50/17:00
Best/sämst boll med Skåneveckan regler.

Lag 1 Magnus Jakobsson, Totte Bogren
Lag 2 Peter Andersson, Tommy Wikström

Torsdag 30/4 Slite GK kl. 09:30 samling 30 min innan nedsläpp.
Spelform Irish Rumble, individuell poängbogey

Boll 1 Start 10:00
Lag 1: Magnus Jakobsson, Mattias Ahlgren, Totte Bogren, Fredrik Pettersson

Boll 2 Start 10:10
Lag 2. Tommy Wikström, Peter Andersson, Per Funck, Putte Wetterström

Fredag 1/5 Grand Final, Coronatrofén Kronholmen 18 hålaren. samling Kl. 13:00
Spelform Erado (4 bortval), individuell poängbogey

Boll 1 Start 13:25
Mattias Ahlgren, Per Funck, Lars Silven, Jocke Söderstrand

Boll 2 Start 13:34
Totte Bogren, Tommy Wikström, Fredrik Winzell, Magnus Jakobsson

Boll 3 Start 13:41
Fredrik Pettersson, Peter Andersson, Putte Wetterström, Fredrik Jakobsson

Avslutnings bankett:

Ca.18:30

Anmälda. Magnus, Peter, Fidde, Mattias, Winzell, Putte, Totte, Tommy